DIAGNOSTYKA LABORATORYJNA

Przychodnia dysponuje dobrze wyposażonym laboratorium pozwalającym na wykonanie szerokiego wachlarza oznaczeń na miejscu. Nawiązaliśmy także współpracę z największym na świecie laboratorium weterynaryjnym Idexx. Dzięki temu mamy praktycznie nieograniczone możliwości diagnostyczne. Wykonujemy badania hematologiczne, cytologiczne czy parazytologiczne pozwalające na szybkie oraz trafne rozpoznanie.

W weterynarii minęły już czasy, kiedy choroby nowotworowe u zwierząt były z zasady nieuleczalne. Nie mówimy „nie dotykać bo może być rakowe” i nie zalecamy obserwacji, gdy Państwa pupil cierpi na chorobę nowotworową. Na miejscu wykonujemy biopsje cienkoigłowe guzów, narządów wewnętrznych, biopsje pod kontrolą USG i oraz biopsje wycinkowe.  Nie zawsze nowotwór złośliwy musi oznaczać wyrok śmierci!

BIOPSJA

I ONKOLOGIA

ENDOKRYNOLOGIA I DIABETOLOGIA

Zapraszamy do skorzystania z szerokiego wachlarza badań diagnostycznych wykonywanych na miejscu. Przeprowadzimy dokładny wywiad, wykonamy niezbędne badania i dowiemy się co dolega Twojemu zwierzęciu. Przeprowadzimy też pełną profilaktykę przeciwko chorobom zakaźnym i pasożytniczym zgodnie ze światowymi wytycznymi WSAVA.

Twój zwierzak się drapie, wylizuje łapki, potrząsa uszami? Są to objawy chorób skóry. Zapraszamy do skorzystania  konsultacji dermatologicznych na specjalistycznym poziomie.

DERMATOLOGIA

CHIRURGIA MIĘKKA

I ORTOPEDIA

DIAGNOSTYKA

I PROFILAKTYKA

Usługi weterynaryjne

KARDIOLOGIA

Prowadzimy pełną diagnostykę chorób serca i układu krążenia. Badania takie jak Echokardiografia, EKG, pomiar ciśnienia tętniczego krwi dostępne są w przychodni na miejscu wykonywane przez lekarza specjalistę po wcześniejszym umówieniu wizyty.

ROZRÓD

Zapraszamy do skorzystania z  porad dotyczącą rozrodu. Pomożemy w wyznaczeniu terminu krycia, poprowadzimy ciążę, w razie potrzeby wykonamy cesarskie cięcie.

Znieczulenie to bardzo ważny element wszystkich zabiegów chirurgicznych, dlatego dla każdego z naszych pacjentów  dobieramy indywidualną formę znieczulenia. Standardowo używamy anestezji wziewnej, która obecnie jest najbezpieczniejszą. Wybieramy środki, które minimalizują ryzyko powikłań. Staramy się stosować leki o jak najmniejszej toksyczności.  Podczas zabiegu i po jego zakończeniu pacjenci są monitorowani. Dzięki temu możemy na bieżąco reagować na zmieniającą się sytuację. Leczymy ból zgodnie z wytycznymi WSAVA.

ANESTEZJOLOGIA

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

Mówi się, że najważniejsze jest wnętrze. Ta zasada dotyczy też medycyny. Aby rozpoznać wiele chorób często trzeba zajrzeć do środka, a najlepiej jest to zrobić za pomocą badań obrazowych. Wykonujemy cyfrowe badania rentgenowskie (RTG), rentgenowskie z kontrastem oraz ultrasonograficzne (USG).

STOMATOLOGIA

Problemy stomatologiczne są bardzo częste i dotyczą wszystkich zwierząt, zarówno psów jak i kotów. Przy każdej wizycie dokładnie sprawdzamy stan uzębienia i w razie potrzeby zalecimy niezbędne zabiegi. Zdrowie zaczyna się od zębów.

STANY NAGŁE

W ramach godzin pracy przychodni, pacjenci w stanach zagrażających życiu, przyjmowani są poza kolejnością. W razie potrzeby wykonujemy także zabiegi chirurgiczne ratujące życie.

BIOPSJA I ONKOLOGIA

CHIRURGIA MIĘKKA I ORTOPEDIA

Wszystkie zabiegi chirurgiczne są przez nas  wykonywane z największą dbałością  o bezpieczeństwo. Przed zabiegiem każdy pacjent jest dokładnie badany, dzięki czemu możemy dobrać odpowiednią technikę zabiegu oraz znieczulenie. Używamy materiałów chirurgicznych najwyższej jakości oraz sterylnych narzędzi. W naszym zespole zabiegi wykonowyane są przez 3 doświadczonych chirurgów. Zabiegi ortopedyczne wykonuje dr n. wet. Adam Przeworski, specjalista z dziedziny chirurgii i ortopedii.

Jeżeli masz zwierzaka, który ma nawracające problemy zdrowotne może warto sprawdzić czy nie jest to problem hormonalny?  Dokładnie przyjrzymy się sprawie i zaproponujemy odpowiednie badania. Zapraszamy także psy i koty cierpiące na cukrzycę, obecnie ta choroba naprawdę daje się leczyć.

DIAGNOSTYKA I PROFILAKTYKA

783 522 128

OBSŁUGUJEMY PŁATNOŚCI BEZGOTÓWKOWE

Lekarze weterynarii Elbląg

ul. Fromborska 2A

82-300 Elbląg

783 522 128

Lecznica weterynaryjna Elbląg

Pn-Pt 10:00-20:00

Sob 9:00-13:00

facebook.com/dogtorzy

vet@dogtorzy.pl

Copyright © 2022 Maja Kozłowska