Copyright © 2023 Maja Kozłowska

vet@dogtorzy.pl

facebook.com/dogtorzy

Pn-Pt 9:00-19:00

Sob 9:00-13:00

Lecznica weterynaryjna Elbląg

783 522 128

ul. Fromborska 2A

82-300 Elbląg

Lekarze weterynarii Elbląg

OBSŁUGUJEMY PŁATNOŚCI BEZGOTÓWKOWE

783 522 128

DIAGNOSTYKA I PROFILAKTYKA

Jeżeli masz zwierzaka, który ma nawracające problemy zdrowotne może warto sprawdzić czy nie jest to problem hormonalny?  Dokładnie przyjrzymy się sprawie i zaproponujemy odpowiednie badania. Zapraszamy także psy i koty cierpiące na cukrzycę, obecnie ta choroba naprawdę daje się leczyć.

Wszystkie zabiegi chirurgiczne są przez nas  wykonywane z największą dbałością  o bezpieczeństwo. Przed zabiegiem każdy pacjent jest dokładnie badany, dzięki czemu możemy dobrać odpowiednią technikę zabiegu oraz znieczulenie. Używamy materiałów chirurgicznych najwyższej jakości oraz sterylnych narzędzi. W naszym zespole zabiegi wykonowyane są przez 3 doświadczonych chirurgów. Zabiegi ortopedyczne wykonuje dr n. wet. Adam Przeworski, specjalista z dziedziny chirurgii i ortopedii.

CHIRURGIA MIĘKKA I ORTOPEDIA

BIOPSJA I ONKOLOGIA

W ramach godzin pracy przychodni, pacjenci w stanach zagrażających życiu, przyjmowani są poza kolejnością. W razie potrzeby wykonujemy także zabiegi chirurgiczne ratujące życie.

STANY NAGŁE

Problemy stomatologiczne są bardzo częste i dotyczą wszystkich zwierząt, zarówno psów jak i kotów. Przy każdej wizycie dokładnie sprawdzamy stan uzębienia i w razie potrzeby zalecimy niezbędne zabiegi. Zdrowie zaczyna się od zębów.

STOMATOLOGIA

Mówi się, że najważniejsze jest wnętrze. Ta zasada dotyczy też medycyny. Aby rozpoznać wiele chorób często trzeba zajrzeć do środka, a najlepiej jest to zrobić za pomocą badań obrazowych. Wykonujemy cyfrowe badania rentgenowskie (RTG), rentgenowskie z kontrastem oraz ultrasonograficzne (USG).

DIAGNOSTYKA OBRAZOWA

ANESTEZJOLOGIA

Znieczulenie to bardzo ważny element wszystkich zabiegów chirurgicznych, dlatego dla każdego z naszych pacjentów  dobieramy indywidualną formę znieczulenia. Standardowo używamy anestezji wziewnej, która obecnie jest najbezpieczniejszą. Wybieramy środki, które minimalizują ryzyko powikłań. Staramy się stosować leki o jak najmniejszej toksyczności.  Podczas zabiegu i po jego zakończeniu pacjenci są monitorowani. Dzięki temu możemy na bieżąco reagować na zmieniającą się sytuację. Leczymy ból zgodnie z wytycznymi WSAVA.

Zapraszamy do skorzystania z  porad dotyczącą rozrodu. Pomożemy w wyznaczeniu terminu krycia, poprowadzimy ciążę, w razie potrzeby wykonamy cesarskie cięcie.

ROZRÓD

Prowadzimy pełną diagnostykę chorób serca i układu krążenia. Badania takie jak Echokardiografia, EKG, pomiar ciśnienia tętniczego krwi dostępne są w przychodni na miejscu wykonywane przez lekarza specjalistę po wcześniejszym umówieniu wizyty.

KARDIOLOGIA

Usługi weterynaryjne

DIAGNOSTYKA

I PROFILAKTYKA

CHIRURGIA MIĘKKA

I ORTOPEDIA

DERMATOLOGIA

Twój zwierzak się drapie, wylizuje łapki, potrząsa uszami? Są to objawy chorób skóry. Zapraszamy do skorzystania  konsultacji dermatologicznych na specjalistycznym poziomie.

Zapraszamy do skorzystania z szerokiego wachlarza badań diagnostycznych wykonywanych na miejscu. Przeprowadzimy dokładny wywiad, wykonamy niezbędne badania i dowiemy się co dolega Twojemu zwierzęciu. Przeprowadzimy też pełną profilaktykę przeciwko chorobom zakaźnym i pasożytniczym zgodnie ze światowymi wytycznymi WSAVA.

ENDOKRYNOLOGIA I DIABETOLOGIA

BIOPSJA

I ONKOLOGIA

W weterynarii minęły już czasy, kiedy choroby nowotworowe u zwierząt były z zasady nieuleczalne. Nie mówimy „nie dotykać bo może być rakowe” i nie zalecamy obserwacji, gdy Państwa pupil cierpi na chorobę nowotworową. Na miejscu wykonujemy biopsje cienkoigłowe guzów, narządów wewnętrznych, biopsje pod kontrolą USG i oraz biopsje wycinkowe.  Nie zawsze nowotwór złośliwy musi oznaczać wyrok śmierci!

Przychodnia dysponuje dobrze wyposażonym laboratorium pozwalającym na wykonanie szerokiego wachlarza oznaczeń na miejscu. Nawiązaliśmy także współpracę z największym na świecie laboratorium weterynaryjnym Idexx. Dzięki temu mamy praktycznie nieograniczone możliwości diagnostyczne. Wykonujemy badania hematologiczne, cytologiczne czy parazytologiczne pozwalające na szybkie oraz trafne rozpoznanie.

DIAGNOSTYKA LABORATORYJNA